Kontakt

Staw barkowy

Jeśli potrzebujecie Państwo wesprzeć się na mocnym ramieniu, znajdziecie u nas fachową pomoc

undefined

Staw ramienny mógłby być prawdziwym cudem natury, żaden inny staw w ludzkim ciele nie jest tak ruchomy. Niestety nie jest doskonały. Wynika to raczej bardziej ze współczesnych chorób cywilizacyjnych i stylu życia niż z niedoskonałości czy luki ewolucyjnej. Ewolucja podarowała nam tu doskonały aparat kostno-stawowy ale nie wystarczająco doskonale dopasowała do tego aparat więzadłowo-ścięgnisty. Bóle i ograniczenia ruchomości są dziś często tego konsekwencją. Tych problemów od początku nie powinno się lekceważyć. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym większe prawdopodobieństwo kompletnego wyleczenia, uniknięcia choroby zwyrodnieniowej i dużego zabiegu operacyjnego jakim jest wymiana stawu i założenie endoprotezy.

Na tej stronie znajdą Państwo przykłady częstych problemów barku i niektóre z metod leczenia. Jeśli okaże się, że u Państwa konieczny będzie zabieg operacyjny, prawie zawsze będzie wykonamy artroskopowo. ORTHOmedyk jest specjalistą w tej minimalnie inwazyjnej metodzie.

Przy ciężkich urazach mogą także złamać się zwykle twarde i stabilne, kostne elementy obręczy barkowej (kość ramienna, łopatka czy obojczyk).

czytaj więcej

Zmiany zwyrodnieniowe stawu ramiennego są coraz częstsze. Coraz więcej wykrywamy je u starszych pacjentów, coraz więcej taki koniec mają przebyte urazy tej okolicy.

czytaj więcej

Przyczyny tej choroby są trzy. Najczęściej mamy do czynienia z idiopatycznym zamrożeniem stawu, wywołanych zapaleniem, np. reumatycznym. 

czytaj więcej

Do dziś dokładnie nie wiadomo jak powstają złogi wapienne w stawie ramiennym - nie dokładnie w stawie, przede wszystkim w ścięgnie mięśnia nadgrzebieniowego, można powiedzieć pozastawowo.

czytaj więcej

Odpowiedzialne za ruchomość ramienia  ścięgno, ślizga się w kostno-więzadłowym tunelu. Jeśli jakaś choroba lub uraz zawęża ten tunel, ścięgno się zakleszcza i uszkadza.

czytaj więcej

Powstaje najczęściej na drodze urazowej, typowo podczas uprawiania sportu.  Uraz uszkadza staw barkowo-obojczykowy, więzadła i torbę stawową.

czytaj więcej

Mięsień dwugłowy ramienia przyczepia się do obręczy barkowej dwoma głowami. Uszkodzenia w obrębie przyczepu głowy długiej są typowymi  urazami sportowymi.

czytaj więcej

Panewka stawu ramiennego w korelacji z głową k. ramiennej, jest nieco za mała, jak gdyby natura o czymś zapomniała...

czytaj więcej

Uszkodzenia któregoś ze ścięgien stożka rotatorów to choroba najczęściej związana z wiekiem, niekiedy bezpośrednio z urazem, najczęściej sportowym. Takie rozerwane ścięgno NIE WYLECZY się samo... ale można je naprawić.

czytaj więcej

Kontakt

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 Częstochowa
5 09 09 4000
Do dyspozycji pacjentów duży parking bezpłatny wokół budynku.

56 km od lotniska Katowice - Pyrzowice (55 minut drogi samochodem). 

Zobacz Hotele w pobliżu ORTHOmedyk

ORTHOmedyk

rejestracja 9.00 - 20.00

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 CzęstochowaPrzyjęcia w Kłobucku: każda środa godz. 18:15

NOVO-MED

ul. Staszica 28
42-100 Kłobuck

rejestracja:
tel: 34 317 35 41

*Pole obowiązkowe
wyznacz trasę