Kontakt

Staw kolanowy

Nawet największe Państwa problemy ze stawami nie powodują u nas chwiejnych kolan

undefined

Największy staw w ciele człowieka - kolano, jest też najczęściej operowane. Szeroko znane są uszkodzenia sportowe łąkotek, chrząstki i więzadeł krzyżowych, także choroby zawodowe. Ale każde kolano jest inne, do każdego trzeba podejść indywidualnie. Mimo wieloletniego doświadczenia i kilkuset przeprowadzanych zabiegów rocznie, rutyna w przypadku kolana mogłaby być błędem. Dolegliwości bólowe kolan to nie tylko problem ortopedyczny ale również psychologiczny - wywołujący obawy u sportowca o dalszą karierę, u czynnego zawodowo o dalszą pracę. Dużo z tych obaw możemy rozwiać już podczas podstawowego badania, wykluczyć  lub w zaawansowanym stadium potwierdzić podczas artroskopii. Na tej stronie pokażemy Państwu niektóre problemy stawu kolanowego, które poza endoprotezoplastyką i korekcją osi całej kończyny, w dużej większości możemy rozwiązać artroskopowo - czyli minimalnie inwazyjną metodą, w której jesteśmy chirurgicznie kompetentni i doświadczeni. 

W zależności od rodzaju i miejsca uszkodzenia możemy taką łąkotkę przyszyć lub w przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych usunąć - tymi sposobami kolano praktycznie całkowicie uwolnić od bólu.

czytaj więcej

Choroba zwyrodnieniowa nie zawsze i nie od razu oznacza endoprotezę. Odpowiednio wcześnie rozpoznana, może być skutecznie leczona - możliwe jest spowolnienie, czasem zatrzymanie, a niekiedy cofnięcie zmian zwyrodnieniowych.

czytaj więcej

Jeśli jakimś uszkodzeniem oddzieliła się chrząstka stawowa od podłoża kostnego, możemy ją specjalnymi, biowchłanialnymi śrubami, sztyftami, na nowo przymocować i przy zastosowaniu odpowiedniej techniki operacyjnej wyleczyć całkowicie chorobę, zapobiec rozwojowi artrozy.

czytaj więcej

Ta choroba stawu kolanowego jest podstępna i złośliwa. Dokładnie nie wiadomo co ją wywołuje, zwykle  zaczyna się bezbólowo, gdy ją diagnozujemy jest najczęściej za późno.

czytaj więcej

Uszkodzenia więzadeł krzyżowych kolana to najczęstsze uszkodzenia urazowe tego stawu. Klasyczne uszkodzenie sportowe jak naderwanie, pozwala się zeszyć.

czytaj więcej

W tym przypadku chodzi o przemieszczanie rzepki poza udową  powierzchnię stawową  na zewnątrz, do boku. Sytuacja ta może mieć przyczynę w uwarunkowaniach anatomicznych, lub dużo częściej, pourazową.

czytaj więcej

Osteotomia - korekcja osi kończyny - to dziś uznana metoda leczenia artrozy jednoprzedziałowej lub zaburzeń osi. Najbardziej właściwą drogą jest poprzedzenie takiego zabiegu artroskopią, w celu oceny stanu stawu.

czytaj więcej

Kontakt

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 Częstochowa
5 09 09 4000
Do dyspozycji pacjentów duży parking bezpłatny wokół budynku.

56 km od lotniska Katowice - Pyrzowice (55 minut drogi samochodem). 

Zobacz Hotele w pobliżu ORTHOmedyk

ORTHOmedyk

rejestracja 9.00 - 20.00

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 CzęstochowaPrzyjęcia w Kłobucku: każda środa godz. 18:15

NOVO-MED

ul. Staszica 28
42-100 Kłobuck

rejestracja:
tel: 34 317 35 41

*Pole obowiązkowe
wyznacz trasę